Відбудова країни: виклики, можливості та завдання. Анна Клокова

Як писала Ніколь Рейш у своїй праці «Моє небесне щастя»,  «Навіть після найтемнішої ночі настає світанок, а сильний дощ закінчується веселкою». Так само й Україна після руйнувань завданих російською федерацією буде процвітати та розвиватися на краще, забезпечуючи високий рівень життя та продуктивності українців.

Під час відбудови на шляху України постане безліч викликів, можливостей та завдань, які потрібно буде невідкладно вирішувати. 

Основними викликами, які можуть постати є:

  1. Повернення населення на територію країни

З 24 лютого, за словами міністра внутрішніх справ України Мері Акопян, з України виїхало понад 6 мільйонів населення. І наразі постає негайне питання про повернення громадян на Батьківщину. Оскільки особи, які виїхали за кордон, до цього працювали у своїх містечках, сплачували податки та збори в державний бюджет,  тим самим збільшуючи економіку держави.  

  1. Запобігання неправомірному використанню,  привласненню та розтраті коштів  

Кошти, які надаються державі або окремій ланці для реалізації певних цілей, проходять через велику кількість “рук”, що може спричинити значне зменшення початкової суми. Наприклад, під час урядової програми Велике будівництво, кошти надавалися, відповідно до встановлених стандартів будівництва доріг, в розпорядження для державних адміністрацій, які своєю чергою співпрацювали зі службою автомобільних доріг відповідних областей. Через два роки після побудови нової дороги, вона почала руйнуватися, оскільки не були дотримані норми будівництва через недостатність матеріалу. Це означає, що на початку грошей вистачало для того, щоб купити необхідну кількість матеріалу, щоб будувати по критеріях якості, проте після надходження до інших ланок гроші привласнюються, і це дуже прикро, що в нашій країні досі таке є. Тому, за таким явищем необхідно не тільки вести активний контроль, а й приймати дієві  рішення, оскільки в умовах воєнного стану, багато політиків, депутатів та осіб при владі показали своє справжнє обличчя і далеко не в найкращій красі.

Основними можливостями для відбудови є:

  1. Перемога 

Тільки після перемоги України та повного виведення військ агресора ми зможемо відбудувати нашу країну, постати з колін та розквітнути у всій красі. Тільки після досягнення миру, ми можемо об’єднатися  в одне ціле та впевнено дійти до мети.

  1. Гроші

В умовах війни дуже багато людей переосмислили своє ставлення до грошей. Ти можеш мати купу грошей, але коли у твій дім влучить снаряд, вони тобі вже не допоможуть. Проте без грошей ми не можемо собі забезпечити лікування, харчування, оренду будинку та інші необхідні для нормального існування речі. Так само, наша країна не зможе відбудувати зруйновані домівки без грошей, оскільки за кожним процесом отримання матеріалів для відбудови, стоїть праця величезної кількості людей, яким потрібно платити заробітну плату, щоб забезпечити свою сім’ю.

  Основними завданнями, які наразі стоять перед Україною є:

  1. Заручитися підтримкою держав

В цьому випадку, мається на увазі грошова підтримка України, задля того, щоб мати кошти для компенсації постраждалим внаслідок війни особам, а також розпочати побудову житлових комплексів для скорішого повернення громадян з за кордону.

  1. Переорієнтувати економіку  

Розвивати пріоритетні в країні підприємства, в товарах чи послугах, яких будуть цікавитись інші країни, а також будуть інвестувати кошти в розвиток цих підприємств. 

  1. Створити механізм відбудови країни

Для ефективної та швидкої відбудови України необхідно залучати полонених, осіб, яким судом призначені громадські роботи та правопорушників. Робочі руки завжди в нагоді, як говорять: “разом і батька добре бити” і країну відбудовувати.

Отже, для того, щоб відбудувати Україну та реалізувати поставленні  завдання, нам потрібно перш за все перемогти. В мирний час, без вибухів, пострілів та смертей ми зможемо поставити на ноги нашу країну та йти нога в ногу з найрозвинутішими державами світу. Все буде, але після нашої перемоги!